Kominki elektryczne


Komiek elektryczny
Kominek elektryczny

Nie wytwarzają dymu ani spalin, nie muszą więc być podłączone do komina. Można je zamontować w każdym pomieszczeniu, nie obawiając się o bezpieczeństwo. W palenisku uzyskuje się efekt płomienia, ale nie jest to prawdziwy ogień. Budowa. Wewnątrz kominka elektrycznego jest zabudowany bardzo cicho działający wentylator nawiewający do pomieszczenia ogrzane powietrze. Podobnie jak w kominkach gazowych wewnątrz paleniska ułożone są atrapy imitujące prawdziwe kawałki drewna lub węgla. Efekt płomieni uzyskuje się dzięki żarówkom zamontowanym pod imitacją paliwa. Aby palenisko jak najbardziej przypominało prawdziwe, montuje się w nich np. skrawki materiału - które są poruszane wentylatorem - dość skutecznie udające błyskające płomienie.

Wymagania montażowe
Większość kominków elektrycznych zasilana jest napięciem 230 V. Do sieci podłącza się je wtyczką z bolcem. W pobliżu miejsca na kominek elektryczny musi się więc znaleźć gniazdo z uziemieniem.

Moc grzewcza
Kominki elektryczne są wyposażone w grzałki o mocy 2-3 kW Zaletą kominków elektrycznych jest możliwość regulacji - i to dość precyzyjnej - ich mocy grzewczej. Są wyposażone w termostat, który utrzymuje wybraną temperaturę. W lecie kominek może imitować palące się drewno bez uruchamiania grzałek. Sterowanie (także kominkami gazowymi) może się odbywać zdalnie, za pomocą pilota.

Nowoczesne lub stylowe
Kominki elektryczne i gazowe na ogół wyglądają jak tradycyjne, z ozdobnymi obudowami w dowolnym stylu. Mogą być otwarte lub mieć szybę osłaniającą płomień - jak wkłady kominkowe na drewno. Obudowa może być gotowa, np. imitować piece wolno stojące (kozy) - stalowe lub żeliwne. Sprzedawane są także same wkłady kominkowe, które obudowuje się we własnym zakresie, w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Gotowe obudowy kominków elektrycznych są często drewniane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by taką elektryczną imitację obudować materiałami stosowanymi do budowy prawdziwych kominków. Kominek elektryczny w gotowej obudowie można z czasem przenieść w inne miejsce, gazowy wymagałby przeróbki instalacji.

Kominki elektryczne w technologii hologramu to najnowsza generacja tego typu urządzeń. Technologia ta umożliwia jeszcze bardziej realistyczną wizję ognia. Do tej pory najlepiej prezentowały się kominki elektryczne z efektem 3D, jednak czas na zmiany - nadchodzi hologram. Urządzenia te są bezobsługowe, a najnowsza technika wykonania pozwala na uzyskanie niezwykle realistycznej wizji płomieni, wraz z dźwiękiem.Pełna oferta kominków elektrycznych: http://www.tapis.pl/kominki/elektryczne/